خبرنگاران طرح و ایده خلاقانه در حوزه کتاب خوانی مورد حمایت قرار می گیرد

به گزارش وبلاگ وبکو، سنندج- خبرنگاران- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: این اداره کل از طرح وایده خلاقانه در حوزه کتاب خوانی به ویژه در زمینه ترویج این مسئله فرهنگی در روستاها حمایت می نماید.

خبرنگاران طرح و ایده خلاقانه در حوزه کتاب خوانی مورد حمایت قرار می گیرد

عبیدالله رستمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ وبکو با اشاره به اینکه کردستان در مشارکت و اجرای طرح های فصلی کتاب یکی از استان های برتر کشور است، گفت: از لحاظ فروش کتاب در این طرح ها همیشه جزو پرفروش ترین ها است و این علاقه مردم استان را به کتاب و کتابخوانی را نشان می دهد.

وی در مورد حمایت از فعالان عرصه کتاب و پایگاه های خبری اضافه نمود: یکی از مهمترین رسالت های این اداره کل ترویج کتاب و کتابخوانی است لذا در این رابطه از هر طرح وایده خلاقانه به ویژه در زمینه ترویج این مهم فرهنگی در روستاها حمایت می گردد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کردستان افزود: یکی از راه های مهم و راهبردی در ارتقای فرهنگ عمومی استان ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان اقشار مختلف مردم در شهرها و روستاها است.

رستمی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی در میان اقشار مردم احتیاج به ساز وکار ویژه ای دارد، گفت: برپایی نمایشگاه های کتاب، اهدای کتاب و از همه مهمتر معرفی کتاب و تازه های نشر در سایت ها و فضای مجازی می تواند اهرم بسیار خوبی برای تشویق مردم به کتابخوانی باشد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه پوشش اخبار حوزه کتاب و کتابخوانی در استان پایگاه تخصصی خانه کتاب کُردی ایجاد شده و تا به امروز هم عملکرد رضایت بخشی داشته است، یادآور شد: دست اندرکاران این پایگاه در پوشش اخبار حوزه کتاب و کتابخوانی و همچنین معرفی کتاب های حوزه ادبیات و فرهنگ بومی منطقه، حرفه ای عمل نموده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اضافه نمود: پایگاه تخصصی خانه کتاب کُردی علاوه بر معرفی و اطلاع رسانی کتب حوزه بزرگسالان، احتیاج هست در معرفی کتاب های بخش کودک ونوجوان نیز با همه توان وارد گردد.

رستمی گفت: می طلبد این پایگاه خبری در معرفی نویسندگان و پدیدآورندگان کتاب به ویژه کتاب اولی ها(نویسندگانی که برای نخستین بار کتاب چاپ می نمایند) هم اقدام کند.

وی افزود: این پایگاه خبری در نتایج دور چهارم رتبه بندی پایگاه های خبری تخصصی وعمومی کشور حائز رتبه قابل قبولی در سطح کشور شده است و علاوه براین در هفتمین جشنواره سراسری تقدیر از مروجان کتاب خوانی نیز جزو برگزیدگان اولیه این جشنواره شد.

استان کردستان در حال حاضر دارای 81 باب کتابخانه عمومی که از این تعداد 51 باب نهادی و بقیه مشارکتی است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران طرح و ایده خلاقانه در حوزه کتاب خوانی مورد حمایت قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح و ایده خلاقانه در حوزه کتاب خوانی مورد حمایت قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید