کشف رود به زهکش فاضلاب های مشهد تبدیل گردیده است

به گزارش خبرنگاران، تورج همتی ظهر یکشنبه در دیدار با فرماندار مشهد اظهارکرد: متاسفانه امروز کشف رود به زهکش فاضلاب های صنعتی و شهری تبدیل گردیده است و باوجود کوشش های فراوان بین بخشی در احیاء این رودخانه مشکلات ادامه دارد.

کشف رود به زهکش فاضلاب های مشهد تبدیل گردیده است

وی اضافه کرد: این روند جدای از ایجاد مشکل برای حاشیه نشینان برای دیگر مصرف کنندگان محصولات زراعی کشت گردیده در حاشیه این رودخانه نیز ایجاد مشکل می نماید که باید به این موضوع نیز توجه گردد. از دست رفتن کارکرد اکولوژیکی رودخانه حفاظت گردیده کشف رود به عنوان یکی از چالش های مشهد مطرح است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ادامه توضیح داد: یکی از موضوعات مهمی که در کلانشهر مشهد باید مورد توجه قرار گیرد، ساماندهی صنوف آلاینده و مزاحم وپایش های زیست محیطی ضابطه مند بوده که برای انجام این مهم نیازمند همراهی و حمایت فرمانداری مشهد هستیم.

همتی آلودگی هوای مشهد، بروز پدیده ریز گردها و بحران آب را برجسته ترین چالش های زیست محیطی این شهر مطرح نمود و گفت: حسب مصوبه هیأت دولت، در تمامی صندلی های توزیع سوخت در مشهد باید سوخت استانداردبنزین و گازوئیل یورو چهار توزیع گردد که این اقدام خود می تواند گام مهمی در تعدیل آلودگی هوای مشهد خصوصاً درنیمه دوم سال باشد و این درحالیست که به استناد پایش های انجام شده کارشناسان این اداره کل، این امر به شکل پوشش صد درصدی همچنان محقق نگردیده است.

وی اظهار کرد: در حوزه سنجش کیفیت هوای مشهد مشکل مالی درنگهداری و راهبری تجهیزات سنجش داریم که امیدواریم فرمانداری در این بخش نیز به محیط زیست کمک کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشف رود به زهکش فاضلاب های مشهد تبدیل گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف رود به زهکش فاضلاب های مشهد تبدیل گردیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید