مهدی تاج: ارزیابی من و مردم از عملکرد کی روش مثبت است، با برانکو و هیچ مربی صحبت نکرده ایم، وزارت ورزش توصیه ای به ما نداشت

به گزارش وبلاگ وبکو، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان تأکید کرد، فعلاً از سوی این فدراسیون مذاکره ای برای انتخاب جانشین کارلوس کی روش نشده است.

مهدی تاج: ارزیابی من و مردم از عملکرد کی روش مثبت است، با برانکو و هیچ مربی صحبت نکرده ایم، وزارت ورزش توصیه ای به ما نداشت

به گزارش وبلاگ وبکو، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال که عصر امروز در برنامه تلویزیونی آسیا 2019 صحبت می کرد در واکنش به نقدها مطرح شده درباره کارلوس کی روش گفت: برخی از مجریان محترم تلویزیون حتی گریه کردند و حقوق کی روش را به دقیقه و ثانیه حساب کردند. این برخوردها را زیبنده نمی بینم. قراردادی مانند قراردادهای سایر مربیان باشگاهی با کی روش داشتیم و مطابق آن حقوقش را پرداخت کردیم. مگر لیپی 20 میلیون دلار نگرفت؟ ما 900 هزار دلار قرارداد بستیم که این تصمیم در صلاحیت ما بود.

وی ادامه داد: ما در امور مربوط به تلویزیون دخالت نمی کنیم و صحبتی درباره دریافت پول از تبلیغات تلویزیونی به ثانیه مطرح نمی کنیم. نباید به سمتی برویم که با یک نوجوان مصاحبه نمایند و او بگوید دوست دارم به کی روش یک سیلی بزنم! این اصلاً زیبنده ما نیست. تا قبل از بازی با ژاپن برخی روزنامه ها تیتر می زدند که کاش اقتصاد ما هم کسی مانند کی روش را داشت. حالا با یک بازی چنین شرایطی به وجود می آید.

رئیس فدراسیون فوتبال به آخرین صحبت های خود با کارلوس کی روش اشاره نمود و گفت: او به من گفت من شما را درک می کنم و بدانید که با تمام توان برای کشور شما جنگیدم. من هم گفتم که قبول دارم شما مردانه جنگیدید، از فوتبال کشور من دفاع کردید و دقیقاً کاری را انجام دادید که ما می خواهیم.

تاج اضافه نمود: اگر کار زیرساختی انجام نشده بود ما این گونه به جام دنیای می رفتیم؟ آیا در جام دنیای این گونه می درخشیدیم که تحسین همگان را در بر داشته باشد؟ ما در کدام جام دنیای این گونه بازی کردیم؟ آیا می گردد که تیم های جوانان و نوجوانان فوتبال ایران بدون کار زیرساختی به جام دنیای بروند؟ بدون کار زیرساختی ملی پوشان بانوان فوتسال قهرمان آسیا و تیم ملی فوتسال مردان ایران به مقام سوم دنیا می رسید؟ ژاپنی را که شما این قدر بالا بردید رئیس فدراسیونش از من پرسید پرسپولیس با چه بودجه ای به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید که من به او گفتم دو پنجره نقل وانتقالاتی این باشگاه بسته بوده است.

وی توضیح داد: شما این همه گفتید که قطر به فینال جام ملت های آسیا رسیده مگر ما همین قطر را پیش از شروع مسابقات 2 بر یک شکست ندادیم؟ فوتبال است دیگر!

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که کوشش تیم ملی برای کسب چه رتبه ای در جام ملت های آسیا بود، گفت: تمام کوشش ما و کادر فنی این بود که به فینال و قهرمانی مسابقات برسیم. پس از 15 سال به نیمه نهایی رسیدیم و باید این را به مردم بگوییم. نپختگی بازیکنان، گریبان ما را گرفت و مسئولیت آن بر عهده ما، کادر فنی و همه است.

تاج درباره سرانجام کار کارلوس کی روش در تیم ملی ایران گفت: کی روش قراردادی شش ماهه داشت که تمام شد و ارزیابی من و مردم از عملکرد او مثبت است. کی روش پس از بازی با ژاپن خداحافظی کرد و فدراسیون فوتبال از خدمات او تشکر کرد. ما درباره بعد از جام ملت های آسیا با کی روش صحبت ننموده بودیم. کوشش شبانه روزی او این بود که تیم ملی به فینال جام ملت های آسیا برسد که این اتفاق رخ نداد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا کی روش روی تیم های ملی نظارتی نداشت، گفت: کوشش می کنیم قراردادی که می خواهیم با مربی بعدی ببندیم، حساب شده باشد و تفسیرهای متنوعی از آن ایجاد نگردد. باید قراردادی بسته گردد که مصاحبه های سرمربی جدید و نیز نظارت بر تیم های ملی در آن موجود باشد. نظارت بر تیم های امید و پایه، در قرارداد کی روش نبود. اگر قرارداد جدیدی با کی روش می نوشتیم، مسائل دیگری را رعایت می کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره پیشرفت فوتبال قطر زیر نظر فلیکس سانچس در رده های مختلف گفت: موفقیت های قطر با برنامه هایی که در اسپایر اجرا شد، به دست آمد. اما باید بگویم اسپایر برای همه کشورها ساخته شده است. ما اسپایر کوچک تری در کشورمان ایجاد کردیم. سالن بدنسازی ما همان است، اما کوچک تر. ما استخر، سونا، چهار زمین چمن آماده و ... داریم.

تاج در پاسخ به این پرسش که چرا یک مربی ایرانی کنار کی روش حضور نداشت که او موقتاً راهنمایی تیم ملی را بر عهده بگیرد، توضیح داد: کوشش می کنیم در تیم ملی شرایطی فراهم کنیم که وقتی یک مربی توانمند مانند کی روش می رود، یک مربی در اندازه او بیاوریم. می خواهیم اول استانداردها معلوم گردد و مناسب آن مربی بیاوریم. ما عجله ای نداریم.

کی روش اگر خودش بود، این گونه از او دفاع نمی کردم، اما احساس می کنم که دفاع از کی روش الان وظیفه من است.، وی با بیان این جمله گفت: در آینده حتماً باید دستیار داخلی بیاوریم. فدراسیون فوتبال با 60 میلیارد تومان اداره می گردد. قطر دو اردو برای ما برگزار نموده که هزینه های آن، همین مقدار شده است. ما شش ماه را به بهترین شکل طی کردیم، 900 هزار دلار کی روش را از AFC پرداخت کردیم و پاداشی که از قبل طلبکار بود، چون نمی توانستیم از اینجا پرداخت کنیم. این پاداش های ارسالی به امارات را هم به وسیله هواپیما بردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا وزیر ورزش و جوانان گفته بود که اگر فدراسیون با کی روش قرارداد ببندد، وزارت پولی به فدراسیون نمی دهد، گفت: امیدوارم مردم صحبت های کی روش با برنامه 90 را تماشا نمایند. شما در این برنامه، تشکر کی روش را از فدراسیون و رئیس آن می بینید. شبی که با مسئولی به اردوی تیم ملی رفته بودیم و پول بچه ها نرسیده بود، نتوانستیم پاداش بازیکنان را بدهیم که کی روش عصبانی بود و صحبت هایی را عنوان نمود. ما توصیه ای درباره حضور یا عدم حضور کی روش از طرف وزارت نداشتیم.

تاج در پاسخ به این پرسش که آیا برای راهنمایی تیم ملی با برانکو ایوانکوویچ صحبت شده است یا خیر، توضیح داد: خیر. ارزیابی من از عملکرد برانکو در پرسپولیس مثبت است، اما صحبتی با برانکو ننموده ام.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا گزینه بعدی راهنمایی تیم ملی، ایرانی است یا خارجی، گفت: فعلاًٌ استانداردسازی شروع شده است. از لحاظ زیرساختی، پِک و دو زمین چمن را آماده کردیم. بنا شده در کمیته فنی، استانداردی تعریف گردد تا تیم های ملی در پِک مستقر شوند. سپس سرمربی همه این ها از هم بهره برداری نمایند. اتفاقی که در ژاپن رخ داد. با این حال به نظرم کمیته فنی دنبال مربی خارجی است.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا حضور اروه رنار کنار ابراهیم شکوری (سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال) در دیدار ایران - ژاپن اتفاقی بوده است یا خیر، گفت: خیلی ها به صورت اتفاقی کنار خیلی ها می نشینند، اما هنوز هیچ صحبتی با گزینه ای نشده است.

تاج درخصوص اینکه چرا از مربیان داخلی در کنار مربیان خارجی استفاده نمی گردد، توضیح داد: ما در صنایع فولاد و انرژی هسته ای و در پزشکی، کارآمد و سرآمد هستیم. در فوتبال هم باید همه دست به دست هم بدهیم و این کار را شروع کنیم. باید به جایی برسیم که در همه رده های پایه از مربیان داخلی استفاده کنیم. دیگران هم باید این مسئله را بپذیرند.

وی درمورد حاشیه هایی که کارلوس کی روش در مدت هشت سال حضورش در ایران ایجاد کرد، گفت: خوشحالم که پذیرفتیم کی روش قابلیت های فنی بالایی دارد. اعتقاد دارم بسیاری از این رفتارها نباید اتفاق می افتاد و برخی از این رفتارها مناسب نبود. من پس از اظهارات سرانجامی کی روش، عذرخواهی کردم و گفتم که او حق ندارد درباره مربیان داخلی و مسائل غیرفنی صحبت کند. کی روش هم رعایت کرد و دیگر چیزی نگفت. کی روش مانند آجیل، مجموعه ای از قابلیت هاست! او فقط پسته نیست، بلکه یک مجموعه است!

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مهدی تاج: ارزیابی من و مردم از عملکرد کی روش مثبت است، با برانکو و هیچ مربی صحبت نکرده ایم، وزارت ورزش توصیه ای به ما نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی تاج: ارزیابی من و مردم از عملکرد کی روش مثبت است، با برانکو و هیچ مربی صحبت نکرده ایم، وزارت ورزش توصیه ای به ما نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید