صدور موافقت اصولی 2 اقامتگاه بوم گردی در کاخک گناباد

به گزارش وبلاگ وبکو، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد از صدور 2 مجوز اقامتگاه بوم گردی در بخش کاخک شهرستان گناباد اطلاع داد.

صدور موافقت اصولی 2 اقامتگاه بوم گردی در کاخک گناباد

به گزارش وبلاگ وبکو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علیرضا شناسایی رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد، امروز دوشنبه 15 مرداد با بیان اینکه اقامتگاه های بوم گردی اقامتگاه هایی است که با کیفیت معین و قابل قبول به گردشگران در محیط های طبیعی خدمات می دهند، اضافه کرد: این اقامتگاهها با ظرفیت 60 نفر و با ایجاد فضاهای مختلف در روستای سنو و نوغاب به بهره برداری خواهد رسید.

او اظهار کرد: اقامتگاه بوم گردی روستای سنو در ساختمانی به مساحت 590 مترمربع جزو اقامتگاههای تبدیلی بوده و دارای پذیرایی، 5 اتاق، آشپزخانه، دو سرویس بهداشتی و حمام و با معماری سنتی و بومی روستایی ساخته گردیده است وبا غذاهای بومی و دمنوش های محلی از میهمانان پذیرایی خواهد شد.

او گفت: این گونه اقامت گاه ها که زیرشاخه طبیعت گردی به شمار می آید، کمترین آسیب زیست محیطی را به منطقه وارد نموده و متناسب با بافت فیزیکی و فرهنگی منطقه ساخته می گردد و از همه مهمتر زمینه ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی مردم بومی منطقه را فراهم می نماید.

مهدی ذوالفقاری مسئول اقامتگاه های بومگردی گناباد نیز با بیان اینکه تاکنون موافقت اولیه 13 اقامتگاه بومگردی در شهرستان گناباد صادر گردیده است گفت:از این تعداد 5 مورد آن به بهره برداری رسیده است و پیش بینی می گردد اقامتگاه بومگردی روستای سنو در آبان ماه امسال به بهره برداری برسد.

روستای سنو در 20 کیلومتری غرب گناباد با داشتن آثار تاریخی متعدد و اولین موزه روستایی زعفران کشور یکی از مناطق ییلاقی و گردشگرپذیر شهرستان گناباد است.

منبع: میراث آریا

به "صدور موافقت اصولی 2 اقامتگاه بوم گردی در کاخک گناباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور موافقت اصولی 2 اقامتگاه بوم گردی در کاخک گناباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید