حرم امام رضا (ع) برای گردشگران خارجی جذابیت بسیاری دارد

یک گردشگر فرانسوی اظهار کرد: گردشگران خارجی علاقه خاصی به حرم امام رضا(ع) دارند و دیدن این مکان برای بیشتر آن ها سراسر جذابیت است.

حرم امام رضا (ع) برای گردشگران خارجی جذابیت بسیاری دارد

به گزارش خبرنگاران- منطقه خراسان و به نقل از آستان نیوز، نیکلا والکمن، گردشگر فرانسوی که مشهد را برای گشت و گذار تابستانی خود انتخاب نموده است، اظهار کرد: یک سال است که ازدواج نموده ام و در این مدت به کشورهای اروپایی زیادی سفر نموده و با فرهنگ ، آداب و رسوم و جاذبه های تاریخی بسیاری از کشورها آشنا شدم.

وی اضافه نمود: سال جاری به همراه همسرم تصمیم گرفتیم به کشورهای آسیایی سفر کنیم، از این رو راجع به ایران و شهرهای آن اطلاعاتی کسب کردیم و همچنین با تعریف هایی که برخی دوستان از ایران داشتند این کشور را به عنوان بهترین گزینه برای سفر انتخاب کردیم.

والکمون اضافه نمود: برخلاف تصور ما ایران کشوری امن و آرام و مردمان آن مهربان و میهمان نواز هستند که اکثر آنها همیشه لبخند به لب دارند و بسیار صمیمی و ساده زندگی می نمایند، این درحالی است که برخی رسانه ها این کشور را ناامن جلوه داده و این باور نادرست را در ذهن مردم ایجاد نموده اند.

وی مشهد را شهری زیبا و همراه با جاذبه های فراوانی توصیف کرد و گفت: تصور نمی کردیم حرم مطهر تا این اندازه با شکوه و جذاب باشد. عکس های بسیاری از معماری و هنری که توسط هنرمندان خوش ذوق مسلمان خلق گردیده بود، همچنین از موزه، صحن ها و رواق ها و به خصوص عبادت مردم ثبت کردیم و برای دیگران به اشتراک گذاشتیم.

این گردشگر فرانسوی ادامه داد: ایران بهترین کشوری است که تاکنون به آن سفر کردم و به سایر دوستانمان توصیه می کنم حتما به این کشور و شهر مشهد سفر نمایند، هرچند نسبت به سایر شهرهای توریستی ایران دورتر است، اما جذابیت های شگفت انگیزی دارد که دیدن آن برای هر گردشگری خاطره انگیز است.

همچنین زوج مسلمان هندی نیز که همراه این توریست ها از فرانسه به حرم مطهر رضوی مشرف گردیده بودند، در برنامه ای که به همت مدیریت زائران غیر ایرانی برپا گردیده بود، مراسم عقد خود را در در رواق دارالرحمه حرم مطهر برگزار کردند و در خاتمه نیز از سوی این مدیریت هدایا متبرکی به آنها اهدا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حرم امام رضا (ع) برای گردشگران خارجی جذابیت بسیاری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرم امام رضا (ع) برای گردشگران خارجی جذابیت بسیاری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید