برآورد اولیه خسارت60 میلیاردی در رودسر و املش

نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه طبق برآورد اولیه طغیان رودخانه ها و سیلاب حدود 60 میلیارد تومان خسارت وارد نموده است، گفت: برخی از پل ها باید بازسازی و نوسازی شوند، تا مجبور نشویم بودجه ای را که برای ساخت و ساز پروژه های عمرانی در نظر گرفتیم، صرف جبران خسارات در مناطق سیل زده کنیم.

برآورد اولیه خسارت60 میلیاردی در رودسر و املش

اسدالله عباسی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، در خصوص آخرین وضعیت خسارات وارده به شهرستان های رودسر و املش در پی بارش باران، اظهار کرد: طبق برآوردهای اولیه در میزان خیارات پراکندگی وجود دارد و بیشتر خسارات به ابنیه نظیر پل های ارتباطی وارد شده است که مقرر شده امروز برآورد نهایی توسط استانداری اعلام گردد تا در جلسه ای که روز شنبه با دکتر نوبخت داریم، اعلام گردد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارات وارد شده، اضافه نمود: در املش پل ارتباطی با رانکوه تخریب شده و همچنین اماکن مسکونی، زمین ها و باغات زراعی حاشیه رودخانه ها دچار خسارات شدند.

وی ادامه داد: در رودسر مسیر میانپشته و چینیجان که به دلیل نقص فنی و مهندسی حین چهارخطه کردن مسیر هر ساله پس از بارش باران، شاهد آبگرفتگی و سرریز شدن آب به سمت حسین آباد و احمدآباد هستیم.

عباسی اعلام کرد: در منطقه میانده قسمتی از پل تخریب شده، در سرولات هم پل ارتباطی تخریب شده که تهدیدی هم برای منبع آب آشامیدنی منطقه است، علاوه بر موارد مذکور در قاسم آباد سفلی، سیاهکلرود، عسکرآباد کلاچای و رحیم آباد هم شاهد خسارات زیادی هستیم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق برآوردهای اولیه در مجموع سیلاب و طغیان رودخانه ها در رودسر حدود 50 میلیارد تومان خسارات وارد نموده است، همچنین در املش به جز پل ارتباطی که به دلیل نقص کارشناسی است، 10 میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

وی، راهنمایی آب های سطحی و اگوسازی شهرها را یکی از علل آبگرفتگی معابر بیان کرد و گفت: لایروبی انهار و برداشت بی رویه رودخانه ها، سدسازی ها از جمله مهمترین علل طغیان رودخانه و وارد شدن خسارات به مردم است.

عباسی با بیان اینکه در استان های شمالی با دو معضل بزرگ پسماند و سیلاب روبرو هستیم، توضیح داد: برخی از پل ها باید مهندسی و بازسازی و نوسازی شوند، غفلت از این عوامل سبب بروز خسارت های زیادی می گردد که مجبور می شویم بودجه ای را که باید برای ساخت و ساز پروژه های عمرانی هزینه می کردیم صرف جبران خسارات در مناطق سیل زده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برآورد اولیه خسارت60 میلیاردی در رودسر و املش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برآورد اولیه خسارت60 میلیاردی در رودسر و املش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید