چرا هنوز قانون حمایت از حیوانات تصویب نشده است؟

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: متولی حیات وحش سازمان محیط زیست و متولی حیوانات اهلی سازمان دامپزشکی است.

چرا هنوز قانون حمایت از حیوانات تصویب نشده است؟

محسن جعفری نژاد بسطامی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، با اشاره حقوق مدنی و لایحه قانون حمایت از حیوانات که هنوز به تصویب نرسیده، اضافه نمود: با حیوانات نه بعنوان یک وظیفه سازمانی و قانونی بلکه نگاه کلانی که این سازمان دارد و در دین ما نیز آمده باید با همه موجودات با رافت اسلامی برخورد گردد.

وی اظهارکرد: با حیوان آزاری مخالف هستیم اما برای برخورد با حیوان آزاری سازمان دامپزشکی سریع تر و بهتر می تواند اقدام و ورود کند.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: محیط زیست در زمینه حیات وحش وظیفه قانونی دارد و هرگونه حیوان آزاری در این حوزه را محکوم می کنیم.

جعفری نزاد بسطامی در خصوص علت حیوان آزاری توضیح داد: ریشه اصلی حیوان آزاری از نبود فرهنگ مناسب در بین افرادی که اقدام به این عمل زشت می نمایند، آب می خورد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در کشور های دیگر ای معضل وجود دارد، ادامه داد: در کشورهای توسعه یافته اینگونه مسائل در کمترین حد ممکن است.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای برطرف این مشکل باید ابتدا فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آموزش لازم صورت گیرد، عنوان نمود: باید با کسانی که قصد نگهداری از حیوانات اهلی را دارند آموزش های لازم داده گردد و با کسانی که اقدام به حیوان آزاری می نمایند به صورت قانونی برخورد لازم گردد.

جعفری نژاد بسطامی در پاسخ به این سوال که چه موانع بازدارنده ای باید برای این مسئله گذاشته گردد، افزود: برخورد لازم با عاملان حیوان آزاری و پیشگیری از این مسئله می تواند بازدارنده باشد.

همچنین عبدالله بهمنش، مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این زمینه به خبرنگار خبرنگاران گفت: حیوان آزاری یک مشکل اجتماعی است که در صورت وجود داشتن مستند و فیلم مدعی العموم می تواند ورود پیدا نموده و با این قضیه برخورد کند.

وی با بیان اینکه برخورد با عاملان حیوان آزاری در حیطه کاری دامپزشکی نیست، اضافه نمود: ما نیز می توانیم در صورت مشاهده و یا گزارش چنین مواردی مدعی شویم.

بهمنش با بیان اینکه حیوان آزاری یک کار غیر اخلاقی است که علت آن در جامعه فرهنگی است، اظهار کرد: تاکنون گزارشی در رابطه با حیوان آزاری در سطح استان به ما نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چرا هنوز قانون حمایت از حیوانات تصویب نشده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا هنوز قانون حمایت از حیوانات تصویب نشده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید