شروع یکی از بزرگترین رزمایش های نظامی روسیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام نموده است که رزمایش وِستوک (شرق) 2018 که بزرگترین رزمایش نظامی روسیه است، شروع گردیده است.

شروع یکی از بزرگترین رزمایش های نظامی روسیه

بر اساس این خبر، بیش از 300 هزار نظامی روس از جمله 6 هزار چتر باز در این رزمایش مشارکت خواهند داشت و در این رزمایش تمرین های نظامی گروه های مختلف نظامی روسی به منظور حفظ امنیت نظامی این کشور بازآفرینی خواهد شد.

وزارت دفاع روسیه اعلام نموده که چنین رزمایشی با هدف اطمینان از آمادگی نهادهای نظامی و تنظیم و برنامه ریزی هماهنگی میان نیروهای زمینی و دریایی و بهبود مهارت های فرماندهان و مقرهای فرماندهی در اداره نیروهای نظامی اجرا می گردد.

این رزمایش قرار است در دو مرحله اجرایی گردد و در مرحله اول این رزمایش نیروهای نظامی در شرق روسیه مستقر خواهند شد و تعداد نیروهای دریایی در مناطق دریایی شمال این کشور نیز افزایش پیدا خواهند کرد و در مرحله دوم فرماندهان نظامی اداره مشترک نیروهای نظامی را در عملیات های هجومی و دفاعی فرضی بر عهده خواهند داشت.

پیشتر سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفته بود که بیش از 300 هزار نیروی نظامی، 36 هزار تانک و خودروی زرهی، بیش از هزار بالگرد و پهپاد برای اجرای این رزمایش در نظر گرفته گردیده که بعد از رزمایش زَپُد (غرب)81 این رزمایش بزرگترین رزمایش تاریخ روسیه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شروع یکی از بزرگترین رزمایش های نظامی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع یکی از بزرگترین رزمایش های نظامی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید