کپلر دوباره به خواب رفت

تلسکوپ فضایی کپلر به علت کمبود سوخت، دوباره در وضعیت خواب قرار گرفته است.

کپلر دوباره به خواب رفت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از اسپیس، تلسکوپ فضایی کپلر ناسا هم اکنون در وضعیت ایمن واقع شده است. در وضعیت ایمن، سیستم های غیرضروری فضاپیما خاموش می گردد و تنها بخش های حیاتی آن به حالت فعال باقی می ماند.

فضانوردان ناسا احتمال داده اند که ماموریت کپلر رو به اتمام است به همین دلیل این تلسکوپ مجددا در وضعیت ایمن قرار گرفته است. این تلسکوپ آخرین بار در ماه ژوئیه در این وضعیت قرار گرفته بود. زیرا سوخت آن رو به اتمام بود.

ناسا اخیرا طی بیانیه ای اعلام نموده است که کپلر پس از ارسال اطلاعاتش به زمین دوباره در وضعیت خواب قرار گرفته است زیرا سوخت آن رو به اتمام است.

هنوز هم مقدار دقیق سوخت این فضاپیما معین نیست. ناسا در اقدام بعدی در پی سلامت این فضاپیما است.

آخرین اطلاعات دریافت گردیده از این فضاپیما به صورت موفقیت آمیز به زمین بازگشته است.

مأموریت 600 میلیارد دلاری کپلر در ماه مارس 2009 با هدف کمک به شناخت سیاره های مشابه با زمین در سراسر کهکشان راه شیری راه اندازی شد.

کپلر طی مأموریت خود، به طور پیوسته 150 هزار ستاره را زیر نظر گرفت و داده هایی را جمع آوری کرد که منجر به شناسایی بیش از 2300 سیاره فراخورشیدی تایید گردیده شد.

این مشاهدات در ماه مه 2013، هنگامی که دومین چرخ از چهار چرخ کنترلی واکنشی کپلر نتوانست کار خود را درست انجام دهد، متوقف شد که موجب شد توانایی جهت گیری دقیق فضاپیما از بین برود.

اما تیم ماموریت راهی برای تثبیت کپلر با استفاده از فشار خورشیدی و دو چرخ باقیمانده کشف کرد و در سال 2014، ناسا یک ماموریت گسترده با نام 2 K را آغاز کرد که طی آن، کپلر بسیاری از پدیده های کیهانی را در یک دوره 80 روزه رصد کرد.

بنابر اعلام متخصصان ناسا، کپلر تازمانیکه که سوخت خود را به طور کامل از دست نده1د، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کپلر دوباره به خواب رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپلر دوباره به خواب رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید