کافئین فشارخون را بالا می برد؟

به گزارش وبلاگ وبکو، کافئین که اغلب ما آن را از دوز روزانه قهوه مصرفی دریافت می کنیم، یک محرک طبیعی است.

کافئین فشارخون را بالا می برد؟

به گزارش وبلاگ وبکو، محبوبیت آن به خاطر تأثیری که بر سیستم عصبی ما می گذارد نیست. با وجود طعم تلخ آن یاد گرفته ایم که این نوشیدنی را دوست داشته باشیم زیرا به ما یاری کی کند تا از خواب بیدار شده و هشیاری بیشتری داشته باشیم.

اما آیا این ماده برای کسانی که با خطر فشارخون بالا روبرو هستند، خطرناک است؟

با توجه به اینکه این گونه محرک ها می توانند منجر به منقبض شدن رگ های خونی شوند، یکی از سؤالات اساسی مردم این است که آیا کافئین می تواند منجر به فشارخون بالا / Hepertention گردد؟

به گفته کارشناسان درحالی که ممکن است کافئین باعث افزایش فشارخون در کوتاه مدت گردد، اما خطر ابتلا به پرفشاری خون (وضعیت پزشکی طولانی مدت) را افزایش نمی دهد. اعضای کمیته ملی علیه فشارخون معتقدند هیچ شواهدی مبنی بر اینکه خوردن قهوه باعث پرفشاری خون می گردد، وجود ندارد.

برای ارائه تصویری روشن، محقق ایتالیایی Giuseppe Grosso دو نکته را روشن می نماید: اول اینکه افزایش فشارخون ناشی از کافئین موقت است. دوم اینکه افزایش فشارخون روی افرادی است که هرروز کافئین مصرف نمی نمایند. بنابراین افرادی که هرروز قهوه می خورند دچار Hypertention ناشی از قهوه نمی شوند.

شلدون شیپس از مایو کلینیک می گوید با دکتر خود مشورت نموده و اگر کافئین باعث افزایش فشار خود شما می گردد، مقدار روزانه آن را به 200 میلی گرم در روز کاهش دهید.

به گفته کارشناسان ممکن است دوز خاصی از قهوه در برخی از افراد منجر به افزایش فشارخون نگردد و بالعکس همان دوز در فرد دیگر باعث افزایش فشارخون گردد.

به گفته پنی کریس اترتون از دانشگاه ایالتی Penn برخی افراد به دلایل ژنتیک، به طور آهسته قهوه را متابولیزه می نمایند. برخی می توانند پس از خوردن قهوه، احساساتی شده، دل مشغولی و یا بی خوابی را تجربه نمایند.(مانند نوشیدنی های انرژی زا)

اگر روزی پزشک به شما توصیه کرد تا مصرف قهوه را ترک نموده، این کار را به آهستگی انجام داده و کم کم مصرف آن را به حداقل ممکن برسانید، چراکه اغلب تا 9 روز دچار سردرد و ... می شوند.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "کافئین فشارخون را بالا می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کافئین فشارخون را بالا می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید