واکنش سازمان ملل به خشونت ارتش شیلی علیه معترضان

به گزارش وبلاگ وبکو، سازمان ملل بر این باور است که پلیس و ارتش شیلی برای مقابله و سرکوب تظاهرات و اعتراضات اخیر در این کشور از زور بیش از حد و غیر ضروری استفاده نموده است.

واکنش سازمان ملل به خشونت ارتش شیلی علیه معترضان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان ملل روز آدینه در واکنش به سرکوب اعتراضات اخیر در شیلی اظهار داشت: پلیس و نیروهای ارتش با استفاده از زور و نیروی بیش از حد و غیر ضروری، اعتراضات را سرکوب نموده و مرتکب نقض جدی حقوق بشر از جمله قتل و شکنجه غیرقانونی شده اند که عاملان اصلی این اقدامات باید تحت تعقیب و محاکمه قرار گیرند.

بر اساس این گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی اضافه نمود: تعداد زیادی از موارد نقض حقوق بشر در جریان اعتراضات اخیر در شیلی را از سوی نیروهای امنیتی و ارتش ثبت و ضبط نموده است، از جمله 345 نفر که با آسیب های چشمی در پی شلیک گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور روبرو شده اند.

حداقل 26 نفر در جریان اعتراضات دو ماه اخیر در شیلی که از اکتبر شروع شده، کشته شده اند.

ایما گوراس دلگادو از مقام های ارشد سازمان ملل در کنفرانس خبری در ژنو گفت: ما به این مساله پی برده ایم که پلیس با استفاده از زور و نیروی شدید اقدام به سرکوب اعتراضات نموده است. موارد نقض حقوق بشر ثبت شده است از جمله استفاده از نیروی شدید که منجر به قتل و زخمی شدن تعداد زیادی شده است، بازداشت های خودسرانه، شکنجه و خشونت جنسی.

بر اساس اعلام مقام های سازمان ملل، از اواسط اکتبر تاکنون بیش از 28 هزار نفر در جریان اعتراضات شیلی بازداشت شده اند که هنوز 1615 نفر هنوز در بازداشتگاه به سر می برند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش سازمان ملل به خشونت ارتش شیلی علیه معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان ملل به خشونت ارتش شیلی علیه معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید