ابراز نگرانی سازمان ملل درباره غیرنظامیان در لیبی

به گزارش وبلاگ وبکو، ماموریت پشتیبانی سازمان ملل متحد از لیبی(UNSMIL) در بیانیه ای نگرانی خود را در مورد هدف قرار دریافت غیرنظامیان در لیبی، ابراز کرد.

ابراز نگرانی سازمان ملل درباره غیرنظامیان در لیبی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ وبکو، ماموریت پشتیبانی سازمان ملل متحد از لیبی (UNSMIL) روز شنبه در بیانیه ای، در خصوص مورد هدف قرار دریافت غیرنظامیان در لیبی، ابراز نگرانی کرد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه آمده است: UNSMIL اطلاعات نگران کننده جدی را که از مناطق طارونا و اطراف آن، دریافت کرده، دنبال می کند. این گزارشات که مربوط به خشونت های شدید علیه غیرنظامیان است، برای ارسال به دادگاه کیفری بین المللی تایید و مستندسازی شده است.

این بیانیه اضافه کرد: ماموریت پشتیبانی سازمان ملل متحد از لیبی، تهدیدهای مداوم علیه غیرنظامیان و منافع شان را در نتیجه تشدید و افزایش درگیری های مسلحانه، به شدت محکوم کرد.

این بیانیه پس از انجام 10 حمله هوایی روز شنبه پهپادهای امارات در شهر مسلاته واقع در 130 کیلومتری شرق طرابلس پایتخت لیبی، منتشر شد.

نیروهای شرق لیبی تحت امر خلیفه حفتر که از حدود نُه ماه قبل حملات به طرابلس با هدف تصرف این شهر را آغاز کرده اند، در چند روز گذشته به حملات خود شدت بخشیده اند و از سوی دیگر دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج که از قبل با ترکیه توافقنامه های امنیتی امضا کرده بود، از ترکیه و قطر برای حمایت از نیروهای خود جهت مقابله با نیروهای حفتر درخواست کرده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "ابراز نگرانی سازمان ملل درباره غیرنظامیان در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی سازمان ملل درباره غیرنظامیان در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید